Sigorta ve Reasürans Brokerleri  Derneği

SİGORTA ve EMEKLİLİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELİRLEME ÇALIŞTAYI

SİGORTA ve EMEKLİLİK SEKTÖRÜ STRATEJİ BELİRLEME ÇALIŞTAYI

Yazım Tarihi:22-02-2019

 

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından düzenlenen “Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı” dünyada ve Türkiye’de sigorta sektörünün geleceğine yön veren yöneticileri ve uzmanları bir araya getirdi. Çalıştayın açılış konuşmalarını Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Can Akın Çağlar, Sigorta Denetleme Kurulu Başkanı Mete Güler, Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanlık Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan  yaptı.

 

Dağıtım kanallarının gelişimi için tüm paydaşlardan öneriler

 

Programda yer alan ikinci panelin başlığı ise “Dağıtım Kanalları Durum Değerlendirmesi, Sektörün Gelişimine İlişkin Çözüm Önerileri, Reel Sektör Beklentileri” oldu. Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Genç moderatörlüğündeki panelde SAİK Başkanı Levent Korkut, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkan Ateş Çeber, TOBB Daire Başkanı Ozan Acar, İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı ve Kefalet Sigortaları Yurtdısı Uygulamaları Uzmanı Meltem Bebekoğlu yer aldı.

 

Sigorta sektörünün gelişimi ve reel sektörün beklentilerini sıralayan Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkan Ateş Çeber, “Dağıtım kanalları, eğitim ve insan kaynakları, sigortalılık bilinci ve güven, rekabet ve denetim başlıkları öne çıkıyor. Dağıtım kanallarının çalışma şekillerinin gözden geçirilip yeniden yapılandırılması önem taşıyor. Yetkinliklerin artırılması ve sektörün gelişimi için finans ve pazarlama eğitiminin de mevcut eğitim programlarının içine dahil edilmesi gerekiyor” dedi.

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkan Ateş Çeber'in çalıştay sunumunu buradan indirebilirsiniz.